Най-масираният руски ракетен удар е претъпяла днес Украйна, след като по

...
Най-масираният руски ракетен удар е претъпяла днес Украйна, след като по
Коментари Харесай

Русия нанесе най-мощния си удар по Украйна - с над 100 ракети

Най-масираният съветски ракетен удар е претъпяла през днешния ден Украйна, след като по нейната територия бяха изстреляни над 100 ракети. Мишени бяха съвсем всички украински области, а електричеството беше спряно спешно.

Руските удари се прицелиха още веднъж в енергийната инфраструктура на страната, оповестява държавната украинска организация УНИАН. За ракетни офанзиви оповестиха кметовете на Киев, Лвов, Харков, Житомир, Ровно, където токът бе изключен, а мобилните оператори сведоха до най-малко телефонните услуги, с цел да пестят  сила и да могат хората да се обадят за помощ, в случай че им се наложи.

В Харков спря метрото, а в тези региони на страната, където въпреки всичко електричеството остана включено, напрежението внезапно понижа и светлината примигваше. Част от Лвов е без ток, а метрото в града не се движи, съобщи Франс прес, като се базира на локалните управляващи. Агенция Интерфакс-Украйна заяви за детонации в североизточния град Харков. Там също няма ток. В северната Сумска област електрозахранването е прекратено, с цел да бъде непокътната мрежата.

Регистрирани бяха попадения в енергийната инфраструктура във всички райони на Украйна, като са нанесени вреди, оповестиха от НЕК " Укренерго ". Електрическата компания добавя, че съветските удари още веднъж целят " да изключат светлината в страната ". Атаката продължава и не можем да кажем цялостния мащаб на провалите и повредите ", се показва в известието на енергийната компания на Украйна.

Отбелязва се, че най-сложна е обстановката в северните и централните области, заради което там се постанова изцяло да бъде спряно електричеството за всички категории консуматори. В Киев са въведени специфични графици за спешно изключване.

Президентът на Украйна Володимир Зеленски направи изключително видеообръщение по отношение на офанзивата. По думите му са били изстреляни повече от 80 ракети по Украйна, най-много по енергийната инфраструктура. " Ясно е какво желае врагът. Няма да реализира своето ", закани се Зеленски. Той добави, че се чака да бъдат нанесени най-малко още 20 удара по страната. " Затова, доста ви апелирам - пазете се и стойте в укритията известно време ", обърна се към украинските жители президентът. " Зная, че ударите стопираха електричеството в доста градове. Работим, с цел да го възстановим, всичко ще преодолеем ", сподели Зеленски.

Само през днешния ден над украинска територия са изстреляни над 100 ракети, заяви в ефира на националния телемаратон представителят на командването на Въздушните сили Юрий Игнат, осведоми УНИАН. Той го дефинира като рекорден удар и направи съпоставяне, че до този миг най-масираната ракетна офанзива е била на 10 октомври, когато над Украйна са били изстреляни 80 ракети.

Кметът на столицата Киев Виталий Кличко заяви, че минимум три съветски ракети са блъснали жилищни блокове в града. " В Печерски регион спасителите са разкрили един умрял измежду отломките. Спасителните и издирвателни дейности са в ход ", посочи Кличко.

Виталий Кличко заяви също, че украинската противовъздушна защита е съумяла да прехване и унищожи някои от изстреляните по града ракети, съобщи ДПА.

Очаквайте детайлности!

ререи

 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР